| Scale Unit | Bar, Psi Etc. |
|---|---|
| Port | QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO |
| Display Type | Analog |
| More Details | Available Customize |
| Accuracy | ±4% |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Product Name | Digital Vacuum Pressure Gauge Meter |
| Pressure Range | -0.1-100 Mpa |
| Case Size | 80mm |
| Ambient Temp. | -20℃~60℃ |
| Pressure Range | 30inHG(vacuum) Through 15000psi |
|---|---|
| Accuracy | ±2.5% Or ±1.6% Of Full Scale |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Connection Material | Stainless Steel Or Black Steel |
| Producing Experience | 11 Years |
| Thread | 1/8''G /NPT/M |
|---|---|
| Display Type | Analog |
| Size | 23mm25mm28mm38mm |
| Payment | Various Payment Methods |
| Your Idea | Acceptable |
| Payment | Various Payment Methods |
|---|---|
| Display Type | Analog |
| Accuracy | ±4% |
| Scale Unit | Bar, Psi Etc. |
| More Details | Available Customize |
| Display Type | Analog |
|---|---|
| Mounting | Back |
| Scale | Print As Demand |
| Measurement Range | As Demands |
| Payment | Various Payment Methods |
| Warranty | 1Y |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Material | Black Steel |
| Original Place | Made In China |
| Pressure Range | Made As Requirments, Mpa, Bar, Psi, Kg Etc. |
| Dial Size | 2.5 Inches 4 Inches |
|---|---|
| Pressure Range | 30inHG(vacuum) Through 15000psi |
| Mount | Bottom Or Axial |
| Oil | As Required |
| Connection Material | Stainless Steel Or Black Steel |
| Measurement Range | As Demands |
|---|---|
| Mount | Bottom |
| Accuracy | ±0.4% Of Full Scale |
| Port | QingDao,ShangHai |
| Original Place | Made In China |