| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Material | Black Steel |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 40mm, Or Made As Requirements |
| Pressure Range | Made As Requirments, Mpa, Bar, Psi, Kg Etc. |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Product Name | All Stainless Steel Seismic Pressure Gauge |
| Size | 2.5"(60mm) |
| Material | Stainless Steel |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Size | 2"(50mm) |
| Material | Stainless Steel |
| Pressure Range | 0~100Mpa,bar,mbar,etc |
| Your Idea | Acceptable |
|---|---|
| Size | 22mm23mm25mm28mm38mm41mm |
| Port | QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO |
| Display Type | Analog |
| Nominal Size | 22mm-41mm |
| Accuracy | ±2.5% Or ±1.6% Of Full Scale |
|---|---|
| Wetted Parts | Brass Or Stainless Steel |
| Connection Material | Stainless Steel Or Black Steel |
| Pressure Range | 30inHG(vacuum) Through 15000psi |
| Dial Size | 2.5 Inches 4 Inches |
| More Details | Available Customize |
|---|---|
| Nominal Size | 22mm-41mm |
| Measurement Range | As Demands |
| Scale | Print As Demand |
| Scale Unit | Bar, Psi Etc. |
| Company Type | Manufacturer |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Accuracy | ±2.5% Or ±1.6% Of Full Scale |
| Dial Size | 2.5 Inches 4 Inches |
| Port | QingDao,ShangHai,Ningbo, Guangzhou |
| Measurement Range | As Demands |
|---|---|
| Main Market | All Around The World |
| Size | 100mm |
| Mounting Type | Bottom Or Back Connection |
| Application | Industrial Pressure Measurement |
| Accuracy | ±4% |
|---|---|
| Display Type | Analog |
| Payment | Various Payment Methods |
| Scale | Print As Demand |
| Port | QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO |
| Payment | Various Payment Methods |
|---|---|
| Scale Unit | Bar, Psi Etc. |
| Size | 23mm25mm28mm38mm |
| Port | QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO |
| Your Idea | Acceptable |