| Connection Material | Stainless Steel Or Black Steel |
|---|---|
| Pressure Range | 30inHG(vacuum) Through 15000psi |
| Wetted Parts | Brass Or Stainless Steel |
| Accuracy | ±2.5% Or ±1.6% Of Full Scale |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Size | 100mm |
|---|---|
| Mounting Type | Bottom Or Back Connection |
| Opening | 1.6 |
| Measurement Range | As Demands |
| Main Market | All Around The World |
| Pressure Range | 30inHG(vacuum) Through 15000psi |
|---|---|
| Wetted Parts | Brass Or Stainless Steel |
| Connection Material | Stainless Steel Or Black Steel |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Producing Experience | 11 Years |
| Size | 100mm |
|---|---|
| Opening | 1.6 |
| Mounting Type | Bottom Or Back Connection |
| Application | Industrial Pressure Measurement |
| Payment | Various Payment Methods |
| Mounting Type | Bottom Or Back Connection |
|---|---|
| Application | Industrial Pressure Measurement |
| Opening | 1.6 |
| Size | 63mm |
| Main Market | All Around The World |
| Dial Size | 4 Inches |
|---|---|
| Window Material | Tempered Glass |
| Dial Color | White |
| Case Size | 4 |
| Windows | Safe Glass Or Glass |
| Material | Black Stell Case , Brass Internals And Connection |
|---|---|
| Case Size | 60mm |
| Bourdon Tube | Phosphor Bronze |
| Mounting | Bottom, Back |
| Accuracy | 2.5% |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | Black Steel Case With Brass Connection |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 50mm, Or Made As Requirements |
| Product Name | Stainless Steel Pressure Gauge |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Material | All Stainless Steel |
| Size | 60mm |