| Dial Size | 4 Inches |
|---|---|
| Window | Glass Or Plastic |
| Port | Qingdao,China |
| Window Material | Tempered Glass |
| Pressure Range | Customized |
| Mounting Type | Bottom Or Back Connection |
|---|---|
| Measurement Range | As Demands |
| Size | 100mm |
| Main Market | All Around The World |
| Application | Industrial Pressure Measurement |
| Mounting Type | Bottom Or Back Connection |
|---|---|
| Application | Industrial Pressure Measurement |
| Main Market | All Around The World |
| Opening | 1.6 |
| Payment | Various Payment Methods |
| Mounting | Back |
|---|---|
| Measurement Range | As Demands |
| Nominal Size | 25mm |
| Scale | Print As Demand |
| Accuracy | ±4% |
| Connection Size | 1/4 1/2" Inch NPT BSP... |
|---|---|
| Payment | Various Payment Methods |
| Connection Location | Bottom |
| Type | Diaphragm Seal |
| Measuing Range | 0~100MPa |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Pressure Range | Vacuum / Positive |
| Bourdon Tube | Bellows |
| Style | Bottom Mount |
| Mounting Type | Direct Bottom Or Back |
|---|---|
| Type | Diaphragm Seal |
| Thread Size | 1/2 |
| Dial Size | 2.5 Inches |
| Connection Location | Bottom |
| Oil | As Required |
|---|---|
| Mount | Bottom Or Axial |
| Pressure Range | 30inHG(vacuum) Through 15000psi |
| Dial Size | 2 |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Precision | 2.5% |
|---|---|
| Application | Industrial Pressure Measurement |
| Main Market | All Around The World |
| Size | 63mm |
| Payment | Various Payment Methods |
| Application | Industrial Pressure Measurement |
|---|---|
| Precision | 2.5% |
| Main Market | All Around The World |
| Size | 63mm |
| Measurement Range | As Demands |