| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | Black Stell Case , Brass Internals And Connection |
| Case Size | 60mm |
| Bourdon Tube | Phosphor Bronze |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Product Name | All Stainless Steel Pressure Gauge |
| Material | Stainless Steel |
| Pressure Range | 0~100Mpa,bar,mbar,etc |
| Pressure Range | 30inHG(vacuum) Through 15000psi |
|---|---|
| Producing Experience | 11 Years |
| Connection Material | Stainless Steel Or Black Steel |
| Accuracy | ±2.5% Or ±1.6% Of Full Scale |
| Wetted Parts | Brass Or Stainless Steel |
| Oil | As Required |
|---|---|
| Port | QingDao,ShangHai,Ningbo, Guangzhou |
| Wetted Parts | Brass Or Stainless Steel |
| Company Type | Manufacturer |
| Producing Experience | 11 Years |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Window | Glass, Plastic |
| Case Size | 60mm |
| Certificate | CE, ISO9001:2008 |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Product Name | 60mm Pressure Gauge |
| Material | Full Stainless Steel |
| Size | 60mm |
| Accuracy | 1% |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Pressure Range | -0.1-100 Mpa |
| Case Size | 63mm |
| Ambient Temp. | -10℃~60℃ |
| Mount | Back |
| Warranty | 1year, 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Pressure Gauge China |
| Material | Full Stainless Steel |
| Size | 80mm |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Product Name | Digital Pressure Gauge |
| Material | Full Stainless Steel |
| Size | 60mm |
| Accuracy | 1% |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Product Name | Rubber Cover Pressure Gauge |
| Material | Full Stainless Steel |
| Size | 100mm |
| Accuracy | 1% |