| Range | 0 - 100Mpa |
|---|---|
| Product Name | Pressure Gauge Manometer |
| Fluidcompatibility | Air, Water, Oil |
| Pressure Type | Gauge Pressure |
| Operating Temperature | -40 To 120 °C |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Pressure Gauge Manometer |
| Material | Chrome Plated Brass |
| Size | Customized |
| Fluidcompatibility | Air, Water, Oil |
|---|---|
| Keyword | Pressure Gauge |
| Accuracy | ±1.5% Of Full Scale |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Range | 0 - 100Mpa |
| Dial Size | 1.5"-6" Inches |
|---|---|
| Mount | Bottom Back |
| Connection Material | Brass |
| Connection Size | 1/4 1/2"inch NPT,BSP |
| Quality | 1 Year |
| Dial Size | 1.5"-6" Inches |
|---|---|
| Producing Experience | 11 Years |
| Keyword | Pressure Gauge |
| Pressure Range | 0~100Mpa,bar,mbar,etc |
| Connection Size | 1/4 1/2"inch NPT,BSP |
| Dial Size | 1.5"-6" Inches |
|---|---|
| Pressure Range | 0~100Mpa,bar,mbar,etc |
| Producing Experience | 11 Years |
| Oil Type | Availble To Fill Oil |
| Mount | Bottom Back |
| Keyword | Pressure Gauge |
|---|---|
| Thread Material | Brass |
| Case | Stainless Steel |
| Pressure Range | 0~100Mpa,bar,mbar,etc |
| Movement Material | Brass |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Size | 2.5"(63mm) |
| Payment | Various Payment Methods |
| Material | SS Case And Brass Internals |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Product Name | Glycerine Filled Pressure Gauge |
| Material | Stainless Steel Case, Brass Internals |
| Thread | 1/2''PT/NPT/G/M |
| Type | Measuring Instruments |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Size | 60mm |
| Payment | Various Payment Methods |
| Material | SS Case And SS Or Brass Internals |