| Product Name | 23mm Pressure Gauge |
|---|---|
| Warranty | 1Y |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | Chrome Plated Brass |
| Size | Customized |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Stainless Steel Pressure Gauge |
| Size | 60mm |
| Material | Stainless Steel |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Product Name | Stainless Steel Pressure Gauge |
| Size | 4"((100mm) |
| Material | Stainless Steel |
| Warranty | 1 Year |
| Dial Size | 1.5"-6" Inches |
|---|---|
| Connection Material | Brass |
| Producing Experience | 11 Years |
| Quality | 1 Year |
| Connection Size | 1/4 1/2"inch NPT,BSP |
| Oil Type | Availble To Fill Oil |
|---|---|
| Mount | Bottom Back |
| Dial Size | 1.5"-6" Inches |
| Bourdon Tube Material | Phosphor Bronze |
| Pressure Range | 0~100Mpa,bar,mbar,etc |
| Producing Experience | 11 Years |
|---|---|
| Movement Material | Brass |
| Range | 0-1000bar |
| Bourdon Tube Material | Phosphor Bronze |
| Connection Size | 1/4 1/2"inch NPT,BSP |
| Producing Experience | 11 Years |
|---|---|
| Connection Size | 1/4 1/2"inch NPT,BSP |
| Dial Size | 1.5"-6" Inches |
| Bourdon Tube Material | Phosphor Bronze |
| Connection Material | Brass |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Material | Stainless Steel Case |
| Dial Size | 40mm, Or Made As Requirements |
| Pressure Range | Made As Requirments, Mpa, Bar, Psi, Kg Etc. |
| Quality | 1 Year |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Windows | Glass |
| Range | 0-1000bar |
| Producing Experience | 10 Years |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Material | Black Steel |
| Dial Size | 50mm, Or Made As Requirements |
| Pressure Range | Made As Requirments, Mpa, Bar, Psi, Kg Etc. |
| Mount | Bottom |