| Product Name | Pressure Gauge Manometer |
|---|---|
| Port | QingDao,ShangHai,Ningbo, Guangzhou |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Dial Size | 2"(50mm) |
| Pressure Type | Gauge Pressure |
| Port | QINGDAO, SHANGHAI, NINGBO, GUANGZHOU |
|---|---|
| Mounting Type | Bottom Connection |
| Producing Experience | 10 Years |
| Movement Material | Brass |
| Oil Filling | Available To Fill |
| Mounting Type | Panel/Surface/Bottom Mount |
|---|---|
| Payment | Various Payment Methods |
| Port | QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO |
| Measurement Type | Pressure |
| Case | Stainless Steel |
| Payment | Various Payment Methods |
|---|---|
| Port | QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO |
| Case | Stainless Steel |
| Measurement Type | Pressure |
| Pressure Range | 0 To 1000 Psi |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Pressure Range | 0~3000psi |
| Mounting | Back |
| Type | Mini Pressure Gauge |
| Product Name | Digital Pressure Gauge |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Pressure Range | -0.1-100 Mpa |
| Case Size | 100mm |
| Ambient Temp. | -20℃~60℃ |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Product Name | Lpg Gas Pressure Gauge |
| Material | Black Steel Case |
| Original Place | Made In China |
| Pressure Range | Made As Requirments, Mpa, Bar, Psi, Kg Etc. |
| Warranty | 1Y |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Size | 100mm |
| Material | Stainless Steel |
| Accuracy | 1.6% |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Size | 2.5"(63mm) |
| Payment | Various Payment Methods |
| Material | SS Case And Brass Internals |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Product Name | Stainless Steel Material Glycerin Pressure Gauge |
| Size | 63mm |
| Material | Stainless Steel Case, Brass Internals |