| Producing Experience | 11 Years |
|---|---|
| Mount | Bottom Back |
| Movement Material | Brass |
| Pressure Range | 0~100Mpa,bar,mbar,etc |
| Connection Material | Brass |
| Pressure Type | Gauge Pressure |
|---|---|
| Keyword | Pressure Gauge |
| Range | 0 - 100Mpa |
| Operating Temperature | -40 To 120 °C |
| Dial Size | 2"(50mm) |
| Bourdon Tube Material | Phosphor Bronze |
|---|---|
| Keyword | Pressure Gauge |
| Quality | 1 Year |
| Mount | Bottom Back |
| Dial Size | 1.5"-6" Inches |
| Keyword | Pressure Gauge |
|---|---|
| Quality | 1 Year |
| Oil Type | Availble To Fill Oil |
| Bourdon Tube Material | Phosphor Bronze |
| Connection Size | 1/4 1/2"inch NPT,BSP |
| Bourdon Tube Material | Phosphor Bronze |
|---|---|
| Operating Temperature | 0-150°F |
| Original Place | Made In China |
| Oil Filling | Available To Fill |
| Mounting Type | Bottom Connection |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Product Name | Pressure Gauge Manometer |
| Material | Chrome Plated Brass |
| Size | Customized |
| Mount | Back |
| Warranty | 1year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Pressure Gauge Manometer |
| Material | Chrome Plated Brass |
| Size | Customized |
| Warranty | 1year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Pressure Gauge Manometer |
| Material | Chrome Plated Brass |
| Size | Customized |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Product Name | Pressure Gauge Manometer |
| Material | Chrome Plated Brass |
| Size | Customized |
| Mount | Back |