| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Material | Vacuum Gauge |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 100mm, Or Made As Requirements |
| Pressure Range | Made As Requirments, Mpa, Bar, Psi, Kg Etc. |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Oil Filled | Glycerine |
| Material | All Stainless Steel |
| Connection | Bottom |
| Capsule | Brass Or Stainless Steel |
|---|---|
| Connection Sizes | 1/2 |
| Connection Thread | BSP/NPT/G/M |
| Pointer | Aluminum Black |
| Case Material | Black Steel Or Stainless Steel |
| Pressure Accuracy | 2.5% |
|---|---|
| Service | Complete After-sales Service |
| Capsule | Brass Or Stainless Steel |
| Case Material | Black Steel Or Stainless Steel |
| Port | Qingdao |
| Dial Size | 4 Inches |
|---|---|
| Windows | Safe Glass Or Glass |
| Operating Temperature | 0-200°C |
| Window Material | Tempered Glass |
| Window | Glass Or Plastic |
| Window | Glass Or Plastic |
|---|---|
| Window Material | Tempered Glass |
| Operating Temperature | 0-200°C |
| Pressure Range | Customized |
| Size | 100mm |
| Display Type | Analog |
|---|---|
| Scale Unit | Bar, Psi Etc. |
| More Details | Available Customize |
| Measurement Range | As Demands |
| Your Idea | Acceptable |
| Mounting Type | Bottom |
|---|---|
| Original Place | Made In China |
| Mount | Bottom |
| Connection Thread | Customized |
| Port | QingDao,ShangHai |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Pressure Range | -0.1-100 Mpa |
| Case Size | 65mm |
| Ambient Temp. | -10℃~60℃ |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Pressure Range | -0.1-100 Mpa |
| Case Size | 63mm |
| Ambient Temp. | -10℃~60℃ |
| Mount | Back |