| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Pressure Gauge Manometer |
| Material | Chrome Plated Brass |
| Size | Customized |
| Service | Complete After-sales Service |
|---|---|
| Case Material | Black Steel Or Stainless Steel |
| Capsule | Brass Or Stainless Steel |
| Dial | Aluminum |
| Port | Qingdao |
| Accuracy | ±4% |
|---|---|
| Display Type | Analog |
| Payment | Various Payment Methods |
| Scale | Print As Demand |
| Port | QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO |
| Thread | 1/8''G /NPT/M |
|---|---|
| Display Type | Analog |
| Size | 23mm25mm28mm38mm |
| Payment | Various Payment Methods |
| Your Idea | Acceptable |
| Port | Qingdao,China |
|---|---|
| Filling | Glycerine Or Silicone Or Dry |
| Size | 100mm |
| Connection | 1/2 Inch NPT |
| Dial Size | 4 Inches |
| Mounting | Back |
|---|---|
| Measurement Range | As Demands |
| Nominal Size | 25mm |
| Scale | Print As Demand |
| Accuracy | ±4% |
| Dial Size | 4 Inches |
|---|---|
| Window Material | Tempered Glass |
| Dial Color | White |
| Case Size | 4 |
| Windows | Safe Glass Or Glass |
| More Details | Available Customize |
|---|---|
| Nominal Size | 22mm-41mm |
| Measurement Range | As Demands |
| Scale | Print As Demand |
| Scale Unit | Bar, Psi Etc. |
| Accuracy | ±4% |
|---|---|
| Port | QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO |
| Your Idea | Acceptable |
| Measurement Range | As Demands |
| Nominal Size | 22mm-41mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Material | Vacuum Pressure Gauge |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 40mm, Or Made As Requirements |