| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Size | 2.5"(63mm) |
| Payment | Various Payment Methods |
| Material | SS Case And Brass Internals |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Product Name | Stainless Steel Material Glycerin Pressure Gauge |
| Size | 100mm |
| Material | Stainless Steel Case, Brass Internals |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Brass Connector Pressure Gauge |
| Size | 100mm |
| Material | Stainless Steel Case, Brass Internals |
| Product Name | Oil Filled Pressure Gauge |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Size | 60mm |
| Material | Stainless Steel Case, Brass Internals |
| Warranty | 1Y |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Material | Stainless Steel Case |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 100mm, Or Made As Requirements |
| Warranty | 1Y |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Size | 100mm |
| Material | Stainless Steel |
| Accuracy | 1.6% |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Windows | Glass |
| Range | 0-1000bar |
| Producing Experience | 10 Years |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | Black Steel Case |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 100mm, Or Made As Requirements |
| Pointer | Black Painted Aluminium |
|---|---|
| Service | Complete After-sales Service |
| Accuracy | ±2.5% Of Full Scale |
| Bourton Tube | Stainless Steel |
| Welding | Laser Welding |
| Scale | Print As Demand |
|---|---|
| Size | 23mm25mm28mm38mm |
| Thread | 1/8''G /NPT/M |
| Port | QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO |
| Accuracy | ±4% |