| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Material | Black Steel |
| Dial Size | 50mm, Or Made As Requirements |
| Pressure Range | Made As Requirments, Mpa, Bar, Psi, Kg Etc. |
| Mount | Bottom |
| Dial Size | 60mm, Or Made As Requirements |
|---|---|
| Pressure Range | Made As Requirments, Mpa, Bar, Psi, Kg Etc. |
| Mount | Bottom Mount |
| Quality | 1 Year |
| Material | Black Steel Case |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Window | Glass, Plastic |
| Case Size | 60mm |
| Certificate | CE, ISO9001:2008 |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Size | 2.5"(63mm) |
| Payment | Various Payment Methods |
| Material | SS Case And Brass Internals |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Oil Filling | Available To Fill |
| Material | Stainless Steel Case & Brass Connection |
| Pressure Range | 0~250Mpa,bar,mbar,etc |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Oil Filled Pressure Gauge |
| Size | 60mm 1.6% |
| Material | Stainless Steel Case, Brass Internals |
| Warranty | 1year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Material | Shock Resistant Pressure Gauge |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 60mm, Or Made As Requirements |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Pressure Gauge |
| Size | 60mm |
| Material | Stainless Steel Case, Brass Internals |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Dial Size | 63mm |
| Material | Black Steel/ Stainless Steel Case |
| Service | Complete After-sales Service |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Dial Size | 63mm |
| Material | Black Steel/ Stainless Steel Case |
| Service | Complete After-sales Service |