| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | Steel, Stainless Steel |
| Accuracy | 1,1.6 |
| Thread Size | 1/8, 1/4, 3/8 And 1/2 Inches |
| Thread Standard | NPT,BSP,BSPT |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Product Name | Digital Pressure Gauge |
| Material | Full Stainless Steel |
| Size | 60mm |
| Accuracy | 1% |
| Warranty | 1year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Material | Shock Resistant Pressure Gauge |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 60mm, Or Made As Requirements |
| Warranty | 1year, 12 Months |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Capsule Low Pressure Gauge |
| Connection | Bottom |
| Material | Stainless Steel Or Black Steel |
| Warranty | 1year, 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Diaphragm Pressure Gauge |
| Size | 60mm |
| Payment | Various Payment Methods |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Stainless Steel Pressure Gauge |
| Size | 60mm |
| Material | Stainless Steel |
| Warranty | 10 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Size | 2.5"(63mm) |
| Material | Black Steel Or Stainless Steel |
| Accuracy | 2.5% |
| Warranty | 1year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | General Steel Pressure Gauge |
| Material | Black Steel Case |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 4 Inches |
|---|---|
| Windows | Safe Glass Or Glass |
| Operating Temperature | 0-200°C |
| Window Material | Tempered Glass |
| Window | Glass Or Plastic |
| Display Type | Analog |
|---|---|
| Scale Unit | Bar, Psi Etc. |
| More Details | Available Customize |
| Measurement Range | As Demands |
| Your Idea | Acceptable |