| Dial Material | Aluminum |
|---|---|
| Dial Size | 4 Inches |
| Thread Standard | NPT, BSP (G, PF), BSPT (ZG, PT) |
| Connection Location | Bottom |
| Size | 100mm |
| Pressure Range | 30inHG(vacuum) Through 15000psi |
|---|---|
| Accuracy | ±2.5% Or ±1.6% Of Full Scale |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Connection Material | Stainless Steel Or Black Steel |
| Producing Experience | 11 Years |
| Mounting Type | Direct Bottom Or Back |
|---|---|
| Connection Location | Bottom |
| Size | 60mm 100mm |
| Thread Standard | NPT, BSP (G, PF), BSPT (ZG, PT) |
| Measuing Range | 0~100MPa |
| Thread Standard | NPT, BSP (G, PF), BSPT (ZG, PT) |
|---|---|
| Connection Location | Bottom |
| Measuing Range | 0~100MPa |
| Type | Diaphragm Seal |
| Payment | Various Payment Methods |
| Dial Material | Aluminum |
|---|---|
| Payment | Various Payment Methods |
| Size | 60mm 100mm |
| Thread Standard | NPT, BSP (G, PF), BSPT (ZG, PT) |
| Connection Size | 1/4 1/2" Inch NPT BSP... |
| Oil | As Required |
|---|---|
| Port | QingDao,ShangHai,Ningbo, Guangzhou |
| Wetted Parts | Brass Or Stainless Steel |
| Company Type | Manufacturer |
| Producing Experience | 11 Years |
| Company Type | Manufacturer |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Accuracy | ±2.5% Or ±1.6% Of Full Scale |
| Dial Size | 2.5 Inches 4 Inches |
| Port | QingDao,ShangHai,Ningbo, Guangzhou |
| Type | Diaphragm Seal |
|---|---|
| Port | Qingdao/shanghai/ningbo |
| Dial Material | Aluminum |
| Accuracy | ±2.5% 1.6% |
| Measuing Range | 0~100MPa |