| Product Name | Stainless Steel Pressure Gauge |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Material | All Stainless Steel |
| Size | 60mm |
| Service | Complete After-sales Service |
|---|---|
| Case Material | Black Steel Or Stainless Steel |
| Capsule | Brass Or Stainless Steel |
| Dial | Aluminum |
| Port | Qingdao |
| Pressure Accuracy | 2.5% |
|---|---|
| Service | Complete After-sales Service |
| Capsule | Brass Or Stainless Steel |
| Case Material | Black Steel Or Stainless Steel |
| Port | Qingdao |
| Display Type | Analog |
|---|---|
| Thread | 1/8''G /NPT/M |
| Accuracy | ±4% |
| Size | 23mm25mm28mm38mm |
| Measurement Range | As Demands |
| Producing Experience | 11 Years |
|---|---|
| Size | 150mm |
| Mount | Bottom |
| Measurement Range | As Demands |
| Accuracy | ±0.4% Of Full Scale |
| Precision | 2.5% |
|---|---|
| Application | Industrial Pressure Measurement |
| Main Market | All Around The World |
| Size | 63mm |
| Payment | Various Payment Methods |
| Application | Industrial Pressure Measurement |
|---|---|
| Precision | 2.5% |
| Main Market | All Around The World |
| Size | 63mm |
| Measurement Range | As Demands |
| Mounting Type | Bottom Or Back Connection |
|---|---|
| Measurement Range | As Demands |
| Size | 100mm |
| Main Market | All Around The World |
| Application | Industrial Pressure Measurement |
| Application | Industrial Pressure Measurement |
|---|---|
| Measurement Range | As Demands |
| Payment | Various Payment Methods |
| Main Market | All Around The World |
| Mounting Type | Bottom Or Back Connection |
| Mounting Type | Bottom Or Back Connection |
|---|---|
| Application | Industrial Pressure Measurement |
| Main Market | All Around The World |
| Opening | 1.6 |
| Payment | Various Payment Methods |