| MATERIAL | Stainless Steel |
|---|---|
| Packaging Details | Inner plastic bag,export carton out side.Pallet optional. |
| Delivery Time | 5-30days |
| Payment Terms | TT,LC.Alipay.Western Union |
| Supply Ability | 30-50k per month |
| Operating Temperature | -40 To 120 °C |
|---|---|
| Port | QingDao,ShangHai,Ningbo, Guangzhou |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connection Size | 1/4 1/2"inch NPT,BSP |
| Dial Size | 2"(50mm) |
| Case | Stainless Steel |
|---|---|
| Payment | Various Payment Methods |
| Pressure Range | 0 To 1000 Psi |
| Mounting Type | Panel/Surface/Bottom Mount |
| Measurement Type | Pressure |
| Type | Vacuum Pressure Gauge |
|---|---|
| Material | Steel Case With Brass Connection |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 40mm, Or Made As Requirements |
| Pressure Range | Made As Requirments, Mpa, Bar, Psi, Kg Etc. |
| Warranty | 10 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Size | 2.5"(63mm) |
| Material | Black Steel Or Stainless Steel |
| Accuracy | 2.5% |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Size | 2.5"(63mm) |
| Payment | Various Payment Methods |
| Material | SS Case And Brass Internals |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Brass Connector Pressure Gauge |
| Size | 100mm |
| Material | Stainless Steel Case, Brass Internals |
| Warranty | 1Y |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Bar Pressure Manometer |
| Material | Chrome Plated Brass |
| Size | 22-28mm |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Product Name | Digital Pressure Test Gauge |
| Pressure Range | -0.1-100 Mpa |
| Case Size | 63mm |
| Ambient Temp. | -20℃~60℃ |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | Plastic |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 40mm |