| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Material | Black Steel Case |
| Original Place | Made In China |
| Pressure Range | Made As Requirments, Mpa, Bar, Psi, Kg Etc. |
| Producing Experience | 11 Years |
|---|---|
| Mount | Bottom Back |
| Movement Material | Brass |
| Pressure Range | 0~100Mpa,bar,mbar,etc |
| Connection Material | Brass |
| Oil Filling | Available To Fill |
|---|---|
| Movement Material | Brass |
| Range | Customized |
| Thread Material | Brass |
| Original Place | Made In China |
| Oil Filling | Available To Fill |
|---|---|
| Movement Material | Brass |
| Oil Filled | Glycerin Or Silicon |
| Thread Material | Brass |
| Port | QINGDAO, SHANGHAI, NINGBO, GUANGZHOU |
| Material | Black Steel Case & Brass Conenction |
|---|---|
| Connection | Bottom |
| Pressure Range | Micro Low Pressure |
| Accuracy | 2.5% |
| Dial Size | 63mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, CE, ISO |
| Dial Size | 28mm |
| Material | Brass |
| Oil | No Oil |
| Material | Stainless Steel Case & Brass Conenction |
|---|---|
| Connection | Back |
| Pressure Range | Micro Low Pressure |
| Accuracy | 2.5% |
| Dial Size | 63mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Pressure Range | 300bar 400bar.. |
| Case Size | 100mm |
| Ambient Temp. | -20℃~60℃ |
| Port | Qingdao,China |
|---|---|
| Filling | Glycerine Or Silicone Or Dry |
| Size | 100mm |
| Connection | 1/2 Inch NPT |
| Dial Size | 4 Inches |