| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | Black Steel |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 50mm, Or Made As Requirements |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Pressure Range | -0.1-100 Mpa |
| Case Size | 63mm |
| Ambient Temp. | -10℃~60℃ |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Dial Size | 63mm |
| Material | Black Steel/ Stainless Steel Case |
| Service | Complete After-sales Service |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | Black Steel |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 50mm, Or Made As Requirements |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Windows | Glass |
| Range | 0-1000bar |
| Producing Experience | 10 Years |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Windows | Glass |
| Range | 0-1000bar |
| Producing Experience | 10 Years |
| Dial Size | 4 Inches |
|---|---|
| Window Material | Tempered Glass |
| Dial Color | White |
| Case Size | 4 |
| Windows | Safe Glass Or Glass |
| Material | Steel Case With Brass Connection |
|---|---|
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 60mm, Or Made As Requirements |
| Pressure Range | Made As Requirments, Mpa, Bar, Psi, Kg Etc. |
| Mount | Bottom |
| Mounting | Back |
|---|---|
| Measurement Range | As Demands |
| Nominal Size | 25mm |
| Scale | Print As Demand |
| Accuracy | ±4% |
| More Details | Available Customize |
|---|---|
| Nominal Size | 22mm-41mm |
| Measurement Range | As Demands |
| Scale | Print As Demand |
| Scale Unit | Bar, Psi Etc. |