| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Windows | Glass |
| Range | 0-1000bar |
| Producing Experience | 10 Years |
| Connection | Bottom |
|---|---|
| Connection Size | 1/2 Inch NPT |
| Dial Material | Aluminum |
| Thread Size | 1/2 |
| Payment | Various Payment Methods |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | Black Steel |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 50mm, Or Made As Requirements |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Oil Filled | Customized |
| Case Material | Stainless Steel |
| Connection | Brass |
| Mount Type | Bottom |
| Warranty | 1 Year, 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Dial Size | 60mm/2.5 Inch |
| Material | Stainless Steel Case With Brass Connection |
| Service | Complete After-sales Service |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Oil Filled | Glycerine |
| Material | All Stainless Steel |
| Connection | Bottom |
| Pointer | Black Painted Aluminium |
|---|---|
| Application | Industrial |
| Welding | Laser Welding |
| Window Material | Acrylic |
| Quality | 1 Year |