| Size | 80mm |
|---|---|
| Connection | M20*1.5, 1/2,1/4 Or Other |
| Element Material | 304SS |
| Display Mode | 5-digit Display + Analog Beam Indicator |
| Pressure Limits | Vaccum ,0-1000bar |
| Element Material | 304SS |
|---|---|
| Pressure Limits | Vaccum ,0-1000bar |
| Connection | M20*1.5, 1/2,1/4 Or Other |
| Housing | Stainless Steel |
| Display Mode | 5-digit Display + Analog Beam Indicator |
| Pressure Range | 30inHG(vacuum) Through 15000psi |
|---|---|
| Producing Experience | 11 Years |
| Connection Material | Stainless Steel Or Black Steel |
| Accuracy | ±2.5% Or ±1.6% Of Full Scale |
| Wetted Parts | Brass Or Stainless Steel |
| Thread | 1/4" 1/2''BSP/PT/NPT/G/M |
|---|---|
| Connection | Bottom Mount |
| Quality | 1 Year |
| Bourton Tube | Stainless Steel |
| Accuracy | ±1.6% Of Full Scale |
| Range | Customized |
|---|---|
| Producing Experience | 10 Years |
| Original Place | Made In China |
| Case | Stainless Steel |
| Pressure Range | 0~100Mpa,bar,mbar,etc |
| Mounting Type | Direct Bottom Or Back |
|---|---|
| Type | Diaphragm Seal |
| Thread Size | 1/2 |
| Dial Size | 2.5 Inches |
| Connection Location | Bottom |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
|---|---|
| Supply Ability | 30000/Month |
| Place of Origin | Shandong China |