| Type | Vacuum Pressure Gauge |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Material | Vacuum Gauge |
| Original Place | Made In China |
| Warranty | 1 Year |
| Range | 0 - 100Mpa |
|---|---|
| Product Name | Pressure Gauge Manometer |
| Fluidcompatibility | Air, Water, Oil |
| Pressure Type | Gauge Pressure |
| Operating Temperature | -40 To 120 °C |
| Fluidcompatibility | Air, Water, Oil |
|---|---|
| Keyword | Pressure Gauge |
| Accuracy | ±1.5% Of Full Scale |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Range | 0 - 100Mpa |
| Product Name | Pressure Gauge Manometer |
|---|---|
| Port | QingDao,ShangHai,Ningbo, Guangzhou |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Dial Size | 2"(50mm) |
| Pressure Type | Gauge Pressure |
| Dial Size | 1.5"-6" Inches |
|---|---|
| Pressure Range | 0~100Mpa,bar,mbar,etc |
| Producing Experience | 11 Years |
| Oil Type | Availble To Fill Oil |
| Mount | Bottom Back |
| Dial Size | 1.5"-6" Inches |
|---|---|
| Connection Material | Brass |
| Producing Experience | 11 Years |
| Quality | 1 Year |
| Connection Size | 1/4 1/2"inch NPT,BSP |
| Payment | Various Payment Methods |
|---|---|
| Port | QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO |
| Case | Stainless Steel |
| Measurement Type | Pressure |
| Pressure Range | 0 To 1000 Psi |
| Port | QINGDAO, SHANGHAI, NINGBO, GUANGZHOU |
|---|---|
| Mounting Type | Bottom Connection |
| Producing Experience | 10 Years |
| Movement Material | Brass |
| Oil Filling | Available To Fill |
| Producing Experience | 11 Years |
|---|---|
| Connection Size | 1/4 1/2"inch NPT,BSP |
| Dial Size | 1.5"-6" Inches |
| Bourdon Tube Material | Phosphor Bronze |
| Connection Material | Brass |
| Product Name | Oil Filled Manometer |
|---|---|
| Warranty | 1Y |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Size | 100mm |
| Material | Stainless Steel Case, Brass Internals |