| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Size | 2.5"(63mm) |
| Payment | Various Payment Methods |
| Material | SS Case And Brass Internals |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Product Name | Stainless Steel Material Glycerin Pressure Gauge |
| Material | Stainless Steel Case, Brass Internals |
| Pressure Range | 0~100Mpa,bar,mbar,etc |
| Warranty | 1year, 12 Months |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Capsule Low Pressure Gauge |
| Connection | Bottom |
| Material | Stainless Steel |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Dial Size | 63mm |
| Material | Black Steel/ Stainless Steel Case |
| Service | Complete After-sales Service |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Product Name | Small Pressure Gauge |
| Material | Chrome Plated Brass |
| Size | 22-38mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Dial Size | 38mm |
| Material | Steel / Brass |
| Oil | No Oil |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Pressure Range | 0~300bar |
| Mounting | Back |
| Type | Mini Pressure Gauge |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Special Pressure Gauge |
| Material | Chrome Plated Brass |
| Size | Customized |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Pressure Range | 0~3000psi |
| Mounting | Back |
| Type | Mini Pressure Gauge |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Windows | Glass |
| Range | 0-1000bar |
| Producing Experience | 10 Years |