| Oil Filling | Available To Fill |
|---|---|
| Movement Material | Brass |
| Oil Filled | Glycerin Or Silicon |
| Thread Material | Brass |
| Port | QINGDAO, SHANGHAI, NINGBO, GUANGZHOU |
| Range | Customized |
|---|---|
| Producing Experience | 10 Years |
| Original Place | Made In China |
| Case | Stainless Steel |
| Pressure Range | 0~100Mpa,bar,mbar,etc |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Pressure Range | -0.1-100 Mpa |
| Case Size | 63mm |
| Ambient Temp. | -10℃~60℃ |
| Dial Size | 4 Inches |
|---|---|
| Window | Glass Or Plastic |
| Port | Qingdao,China |
| Window Material | Tempered Glass |
| Pressure Range | Customized |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Pressure Range | 300bar 400bar.. |
| Case Size | 100mm |
| Ambient Temp. | -20℃~60℃ |
| Nominal Size | 22mm-41mm |
|---|---|
| More Details | Available Customize |
| Scale Unit | Bar, Psi Etc. |
| Mounting | Back |
| Thread | 1/8''G /NPT/M |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Product Name | Digital Pressure Test Gauge |
| Pressure Range | -0.1-100 Mpa |
| Case Size | 63mm |
| Ambient Temp. | -20℃~60℃ |
| Product Name | Digital Pressure Gauge |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Pressure Range | -0.1-100 Mpa |
| Case Size | 100mm |
| Ambient Temp. | -20℃~60℃ |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | Black Steel Case With Brass Connection |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 60mm |