| Warranty | 1Y |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Bar Pressure Manometer |
| Material | Chrome Plated Brass |
| Size | 22-25mm |
| Warranty | 1Y |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Bar Pressure Manometer |
| Material | Chrome Plated Brass |
| Size | 22-28mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Pressure Gauge Manometer |
| Material | Chrome Plated Brass |
| Size | Customized |
| Dial Size | 1.5"-6" Inches |
|---|---|
| Mount | Bottom Back |
| Connection Material | Brass |
| Connection Size | 1/4 1/2"inch NPT,BSP |
| Quality | 1 Year |
| Dial Size | 1.5"-6" Inches |
|---|---|
| Producing Experience | 11 Years |
| Keyword | Pressure Gauge |
| Pressure Range | 0~100Mpa,bar,mbar,etc |
| Connection Size | 1/4 1/2"inch NPT,BSP |
| Oil Type | Availble To Fill Oil |
|---|---|
| Mount | Bottom Back |
| Dial Size | 1.5"-6" Inches |
| Bourdon Tube Material | Phosphor Bronze |
| Pressure Range | 0~100Mpa,bar,mbar,etc |
| Producing Experience | 11 Years |
|---|---|
| Movement Material | Brass |
| Range | 0-1000bar |
| Bourdon Tube Material | Phosphor Bronze |
| Connection Size | 1/4 1/2"inch NPT,BSP |
| Keyword | Pressure Gauge |
|---|---|
| Thread Material | Brass |
| Case | Stainless Steel |
| Pressure Range | 0~100Mpa,bar,mbar,etc |
| Movement Material | Brass |
| Oil Filling | Available To Fill |
|---|---|
| Movement Material | Brass |
| Range | Customized |
| Thread Material | Brass |
| Original Place | Made In China |
| Mounting Type | Panel/Surface/Bottom Mount |
|---|---|
| Payment | Various Payment Methods |
| Port | QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO |
| Measurement Type | Pressure |
| Case | Stainless Steel |