| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Material | General Stainless Steel Pressure Gauge |
| Port | Qingdao, Shanghai, Ningbo, Guangzhou |
| ADVANTAGES | Moisture-proof,Wear Resistant,Eco-friendly,High-durable |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Size | 100mm |
| Material | Stainless Steel |
| Accuracy | 1.6% |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Stainless Steel Pressure Gauge |
| Size | 60mm |
| Material | Stainless Steel |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Stainless Steel Pressure Gauge |
| Size | 2.5"((63mm) |
| Material | Stainless Steel |
| Product Name | All Stainless Steel Pressure Gauge Liquid Filled |
|---|---|
| Size | 4"((100mm) |
| Material | Stainless Steel |
| Accuracy | 2.5%/1.6% |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Product Name | Stainless Steel Pressure Gauge |
| Size | 4"((100mm) |
| Material | Stainless Steel |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Temperature | -40 To 120 °C |
|---|---|
| Port | QingDao,ShangHai,Ningbo, Guangzhou |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connection Size | 1/4 1/2"inch NPT,BSP |
| Dial Size | 2"(50mm) |
| Case | Stainless Steel |
|---|---|
| Payment | Various Payment Methods |
| Pressure Range | 0 To 1000 Psi |
| Mounting Type | Panel/Surface/Bottom Mount |
| Measurement Type | Pressure |