| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Windows | Glass |
| Range | 0-1000bar |
| Producing Experience | 10 Years |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Pressure Range | 0~300bar |
| Mounting | Back |
| Type | Mini Pressure Gauge |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Pressure Gauge Manometer |
| Material | Chrome Plated Brass |
| Size | Customized |
| Dial Size | 1.5"-6" Inches |
|---|---|
| Producing Experience | 11 Years |
| Keyword | Pressure Gauge |
| Pressure Range | 0~100Mpa,bar,mbar,etc |
| Connection Size | 1/4 1/2"inch NPT,BSP |
| Dial Size | 1.5"-6" Inches |
|---|---|
| Mount | Bottom Back |
| Connection Material | Brass |
| Connection Size | 1/4 1/2"inch NPT,BSP |
| Quality | 1 Year |
| Producing Experience | 11 Years |
|---|---|
| Movement Material | Brass |
| Range | 0-1000bar |
| Bourdon Tube Material | Phosphor Bronze |
| Connection Size | 1/4 1/2"inch NPT,BSP |
| Dial Size | 1.5"-6" Inches |
|---|---|
| Connection Material | Brass |
| Producing Experience | 11 Years |
| Quality | 1 Year |
| Connection Size | 1/4 1/2"inch NPT,BSP |
| Warranty | 1Y |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Case Material | Steel Case |
| Nominal Size | 30mm |
| Precision | 4% |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Size | 22mm 23mm 25mm |
| Payment | Various Payment Methods |
| Material | Brass Chromed |
| Product Name | 23mm Pressure Gauge |
|---|---|
| Warranty | 1Y |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | Chrome Plated Brass |
| Size | Customized |