| Warranty | 1year, 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Pressure Gauge China |
| Material | Full Stainless Steel |
| Size | 80mm |
| Warranty | 1Y |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Case Material | Steel Case |
| Nominal Size | 25mm |
| Precision | 4% |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Dial Size | 38mm |
| Material | Steel / Brass |
| Oil | No Oil |
| Warranty | 1year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Pressure Gauge Manometer |
| Material | Chrome Plated Brass |
| Size | Customized |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Pressure Range | 0~3000psi |
| Mounting | Back |
| Type | Mini Pressure Gauge |
| Product Name | Mini Pressure Gauge |
|---|---|
| Material | Chrome Plated Brass |
| Size | 22-25mm |
| Mounting | Back |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Pressure Range | 0~315bar |
| Mounting | Back |
| Type | Mini Pressure Gauge |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Nominal Size | 80mm |
| Accuracy | 1%, 0.5%,0.4%,0.2%,0.1%,0.05% On Option |
| Display | 4-5 Digital LCD Display |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Product Name | Pressure Gauge Manometer |
| Material | Chrome Plated Brass |
| Size | Customized |
| Mount | Back |
| Warranty | 1year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Pressure Gauge Manometer |
| Material | Chrome Plated Brass |
| Size | Customized |