| Bourdon Tube Material | Phosphor Bronze |
|---|---|
| Keyword | Pressure Gauge |
| Quality | 1 Year |
| Mount | Bottom Back |
| Dial Size | 1.5"-6" Inches |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Product Name | Small Pressure Gauge |
| Material | Chrome Plated Brass |
| Size | 22-38mm |
| Nominal Size | 22mm-41mm |
|---|---|
| More Details | Available Customize |
| Scale Unit | Bar, Psi Etc. |
| Mounting | Back |
| Thread | 1/8''G /NPT/M |
| Thread | 1/8''G /NPT/M |
|---|---|
| Display Type | Analog |
| Size | 23mm25mm28mm38mm |
| Payment | Various Payment Methods |
| Your Idea | Acceptable |
| Scale | Print As Demand |
|---|---|
| Size | 23mm25mm28mm38mm |
| Thread | 1/8''G /NPT/M |
| Port | QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO |
| Accuracy | ±4% |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Dial Size | 38mm |
| Material | Steel / Brass |
| Oil | No Oil |
| Display Type | Analog |
|---|---|
| Scale Unit | Bar, Psi Etc. |
| More Details | Available Customize |
| Measurement Range | As Demands |
| Your Idea | Acceptable |
| Size | 23mm25mm28mm38mm |
|---|---|
| More Details | Available Customize |
| Accuracy | ±4% |
| Scale Unit | Bar, Psi Etc. |
| Display Type | Analog |
| Scale | Print As Demand |
|---|---|
| Port | QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO |
| Measurement Range | As Demands |
| Accuracy | ±4% |
| Payment | Various Payment Methods |