| MATERIAL | Stainless Steel |
|---|---|
| Packaging Details | Inner plastic bag,export carton out side.Pallet optional. |
| Delivery Time | 5-30days |
| Payment Terms | TT,LC.Alipay.Western Union |
| Supply Ability | 30-50k per month |
| Operating Temperature | -40 To 120 °C |
|---|---|
| Port | QingDao,ShangHai,Ningbo, Guangzhou |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connection Size | 1/4 1/2"inch NPT,BSP |
| Dial Size | 2"(50mm) |
| Dial Size | 4 Inches |
|---|---|
| Windows | Safe Glass Or Glass |
| Operating Temperature | 0-200°C |
| Window Material | Tempered Glass |
| Window | Glass Or Plastic |