| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Pressure Range | 300bar 400bar.. |
| Case Size | 100mm |
| Ambient Temp. | -20℃~60℃ |
| Display Mode | 5-digit Display + Analog Beam Indicator |
|---|---|
| Size | 100mm |
| Quality Warranty | 12 Months |
| Pressure Limits | Vaccum ,0-1000bar |
| Housing | Stainless Steel |
| Pressure Range | 30inHG(vacuum) Through 15000psi |
|---|---|
| Producing Experience | 11 Years |
| Connection Material | Stainless Steel Or Black Steel |
| Accuracy | ±2.5% Or ±1.6% Of Full Scale |
| Wetted Parts | Brass Or Stainless Steel |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | Stainless Steel |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 80mm, Or 80mm/ 100mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Pressure Range | -0.1-100 Mpa |
| Case Size | 80mm |
| Ambient Temp. | -20℃~60℃ |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Pressure Range | -0.1-100 Mpa |
| Case Size | 65mm |
| Ambient Temp. | -10℃~60℃ |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | Stainless Steel |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 65mm, Or 80mm/ 100mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Pressure Range | -0.1-100 Mpa |
| Case Size | 63mm |
| Ambient Temp. | -10℃~60℃ |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Pressure Range | -0.1-100 Mpa |
| Case Size | 63mm |
| Ambient Temp. | -10℃~60℃ |
| Mount | Back |