| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | Black Steel |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 50mm, Or Made As Requirements |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Oil Filling | Available To Fill |
| Material | Stainless Steel Case & Brass Connection |
| Pressure Range | 0~250Mpa,bar,mbar,etc |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Material | Stainless Steel Case |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 100mm, Or Made As Requirements |
| Pressure Range | Made As Requirments, Mpa, Bar, Psi, Kg Etc. |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Material | Stainless Steel Case |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 100mm, Or Made As Requirements |
| Pressure Range | Made As Requirments, Mpa, Bar, Psi, Kg Etc. |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Oil Filled | Customized |
| Case Material | Stainless Steel |
| Connection | Brass |
| Mount Type | Bottom |
| Warranty | 1 Year, 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Dial Size | 60mm/2.5 Inch |
| Material | Stainless Steel Case With Brass Connection |
| Service | Complete After-sales Service |
| Pointer | Black Painted Aluminium |
|---|---|
| Application | Industrial |
| Welding | Laser Welding |
| Window Material | Acrylic |
| Quality | 1 Year |
| Size | 80mm |
|---|---|
| Connection | M20*1.5, 1/2,1/4 Or Other |
| Element Material | 304SS |
| Display Mode | 5-digit Display + Analog Beam Indicator |
| Pressure Limits | Vaccum ,0-1000bar |