| Mounting Type | Bottom |
|---|---|
| Original Place | Made In China |
| Port | QingDao,ShangHai |
| Measurement Range | As Demands |
| Mount | Bottom |
| Warranty | 1Y |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Material | Black Steel |
| Original Place | Made In China |
| Pressure Range | Made As Requirments, Mpa, Bar, Psi, Kg Etc. |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Size | 2"(50mm) |
| Material | Stainless Steel |
| Pressure Range | 0~100Mpa,bar,mbar,etc |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | Stainless Steel |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 65mm, Or 80mm/ 100mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Nominal Size | 80mm |
| Accuracy | 1%, 0.5%,0.4%,0.2%,0.1%,0.05% On Option |
| Display | 4-5 Digital LCD Display |
| Warranty | 1Y, 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Product Name | Cover Pressure Gauge |
| Pressure Range | -0.1-100 Mpa |
| Case Size | 65mm 80mm 100mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | Black Steel Case |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 100mm, Or Made As Requirements |
| Warranty | 1year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Industrial Pressure Gauge |
| Material | Black Steel Case |
| Original Place | Made In China |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | Black Steel |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 50mm, Or Made As Requirements |