| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Material | Glycerine Filled Pressure Gauge |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 4'', Or Made As Requirements |
| Pressure Range | Made As Requirments, Mpa, Bar, Psi, Kg Etc. |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Product Name | Electruc Contact Pressure Gauge |
| Size | 100mm |
| Payment | Various Payment Methods |
| Material | Black Steel Or Stainless Steel |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Product Name | Capsule Low Pressure Gauge |
| Connection | Bottom |
| Material | Black Steel Case Brass Internals |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Product Name | Capsule Low Pressure Gauge |
| Connection | Bottom |
| Material | Stainless Steel Case Brass Internals |
| Case Size | 2.5" 4" 6" |
|---|---|
| Windows | Glass |
| Accuracy | 1.6% |
| Material | Stainless Steel Case/ Steel Case |
| Bellows | Phosphor Bronze/ Stainless Steel |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Diaphragm Pressure Gauge |
| Case | Stainless Steel |
| Size | 100mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Size | 4"(100mm) |
| Payment | Various Payment Methods |
| Material | SS Case And SS Internals |
| Warranty | 1Y, 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Industrial Pressure Gauge |
| Case | Ss304 |
| Size | 60mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Pressure Range | 0~200psi |
| Mounting | Bottom Or Back |
| Type | Mini Pressure Gauge |
| Warranty | 1year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | General Steel Pressure Gauge |
| Material | Black Steel Case |
| Original Place | Made In China |