| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | Stainless Steel |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 65mm, Or 80mm/ 100mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Case Size | 60mm |
| Pressure Range | 0-250MPa |
| Accuracy Class | 2.5% |
| Connection Thread | BSP/NPT/G/M |
|---|---|
| Port | Qingdao |
| Connection Sizes | 1/4 1/2 |
| Pressure Accuracy | 2.5% |
| Capsule | Brass Or Stainless Steel |
| Size | 63mm 100mm 150mm |
|---|---|
| Capsule | Brass Or Stainless Steel |
| Pressure Accuracy | 2.5% |
| Connection Thread | BSP/NPT/G/M |
| Dial | Aluminum |
| Case Material | Black Steel Or Stainless Steel |
|---|---|
| Connection Sizes | 1/4 1/2 |
| Pointer | Aluminum Black |
| Capsule | Brass Or Stainless Steel |
| Port | Qingdao |
| Pressure Accuracy | 2.5% |
|---|---|
| Pointer | Aluminum Black |
| Port | Qingdao |
| Case Material | Black Steel Or Stainless Steel |
| Dial | Aluminum |
| Producing Experience | 11 Years |
|---|---|
| Size | 150mm |
| Mount | Bottom |
| Measurement Range | As Demands |
| Accuracy | ±0.4% Of Full Scale |
| Pointer Type | Adjustable |
|---|---|
| Connection Thread | Customized |
| Mount | Bottom |
| Material | Black Steel Steel |
| Port | QingDao,ShangHai |
| Measurement Range | As Demands |
|---|---|
| Mount | Bottom |
| Accuracy | ±0.4% Of Full Scale |
| Port | QingDao,ShangHai |
| Original Place | Made In China |