| Case Size | 2.5" 4" 6" |
|---|---|
| Windows | Glass |
| Accuracy | 1.6% |
| Material | Stainless Steel Case/ Steel Case |
| Bellows | Phosphor Bronze/ Stainless Steel |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Dial Size | 38mm |
| Material | Steel / Brass |
| Oil | No Oil |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Size | 2"(50mm) |
| Material | Stainless Steel |
| Pressure Range | 0~100Mpa,bar,mbar,etc |
| Dial Size | 60mm, Or Made As Requirements |
|---|---|
| Pressure Range | Made As Requirments, Mpa, Bar, Psi, Kg Etc. |
| Mount | Bottom Mount |
| Quality | 1 Year |
| Material | Black Steel Case |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Dial Size | 63mm |
| Material | Black Steel/ Stainless Steel Case |
| Service | Complete After-sales Service |
| Warranty | 1 Year, 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Dial Size | 60mm/2.5 Inch |
| Material | Stainless Steel Case With Brass Connection |
| Service | Complete After-sales Service |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Material | Bule Color Steel |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 50mm |
| Pressure Range | Made As Requirments, Mpa, Bar, Psi, Kg Etc. |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Nominal Size | 65mm |
| Accuracy | 1%, 0.5%,0.4%,0.2%,0.1%,0.05% On Option |
| Display | 4-5 Digital LCD Display |
| Warranty | 1Y |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Oil Filling | Available To Fill |
| Material | Stainless Steel Case & Brass Connection |
| Pressure Range | 0~250Mpa,bar,mbar,etc |