| MATERIAL | SS304 SS3016 |
|---|---|
| COLOR | SILVER |
| ADVANTAGES | Moisture-proof,Wear Resistant,Eco-friendly,High-durable |
| Packaging Details | Inner plastic bag,export carton out side.Pallet optional. |
| Delivery Time | 5-30days |
| MATERIAL | Stainless Steel |
|---|---|
| ADVANTAGES | Moisture-proof,Wear Resistant,Eco-friendly,High-durable |
| Packaging Details | Inner plastic bag,export carton out side.Pallet optional. |
| Delivery Time | 5-30days |
| Payment Terms | TT,LC.Alipay.Western Union |
| Material | SS STEEL |
|---|---|
| COLOR | SILVER |
| ADVANTAGE | Moisture-proof/Wear Resistant/Eco-friendly/High-durable |
| ADVANTAGES | Moisture-proof,Wear Resistant,Eco-friendly,High-durable |
| Packaging Details | Inner plastic bag,export carton out side.Pallet optional. |
| MATERIAL | SS304 SS3016 |
|---|---|
| COLOR | SILVER |
| ADVANGES | Moisture-proof,Wear Resistant,Eco-friendly,High-durable |
| ADVANTAGES | Moisture-proof,Wear Resistant,Eco-friendly,High-durable |
| Packaging Details | Inner plastic bag,export carton out side.Pallet optional. |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Case Size | 60mm |
| Pressure Range | 0-250MPa |
| Accuracy Class | 2.5% |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Window | Glass, Plastic |
| Case Size | 60mm |
| Mounting | Back |
| Type | Diaphragm Seal |
|---|---|
| Port | Qingdao/shanghai/ningbo |
| Dial Material | Aluminum |
| Accuracy | ±2.5% 1.6% |
| Measuing Range | 0~100MPa |
| More Details | Available Customize |
|---|---|
| Nominal Size | 22mm-41mm |
| Measurement Range | As Demands |
| Scale | Print As Demand |
| Scale Unit | Bar, Psi Etc. |
| Producing Experience | 11 Years |
|---|---|
| Size | 150mm |
| Mount | Bottom |
| Measurement Range | As Demands |
| Accuracy | ±0.4% Of Full Scale |
| Pressure Accuracy | 2.5% |
|---|---|
| Pointer | Aluminum Black |
| Port | Qingdao |
| Case Material | Black Steel Or Stainless Steel |
| Dial | Aluminum |