| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | Black Steel Case |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 100mm, Or Made As Requirements |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | Black Steel Case |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 250mm, Or Made As Requirements |
| Material | Black Steel |
|---|---|
| Color | Black |
| ADVANTAGES | Moisture-proof,Wear Resistant,Eco-friendly,High-durable |
| Packaging Details | Inner plastic bag,export carton out side.Pallet optional. |
| Delivery Time | 5-30days |
| Material | SS STEEL |
|---|---|
| COLOR | SILVER |
| ADVANTAGE | Moisture-proof/Wear Resistant/Eco-friendly/High-durable |
| ADVANTAGES | Moisture-proof,Wear Resistant,Eco-friendly,High-durable |
| Packaging Details | Inner plastic bag,export carton out side.Pallet optional. |
| Display Sizes | 40/50/60/80/100mm |
|---|---|
| Payment Terms | T/T,L/C,D/A,D/P,Western Union |
| Operating Temperature | -40 To 120 °C |
|---|---|
| Port | QingDao,ShangHai,Ningbo, Guangzhou |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connection Size | 1/4 1/2"inch NPT,BSP |
| Dial Size | 2"(50mm) |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Material | Black Steel |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 100mm, Or Made As Requirements |
| Connection Size | 1/4 1/2" 3/8"BSP NPT M |
|---|---|
| Mount | Bottom Mount |
| Oil Filled | No Oil/ Dry |
| Company Type | Manufacturer |
| Size | 40mm-250mm |
| Warranty | 1year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | General Steel Pressure Gauge |
| Material | Black Steel Case |
| Original Place | Made In China |