| Warranty | 1year, 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Digital Pressure Gauge |
| Material | Full Stainless Steel |
| Size | 60mm |
| Product Name | Digital Pressure Gauge |
|---|---|
| Pressure Range | -0.1-100 Mpa |
| Case Size | 100mm |
| Ambient Temp. | -20℃~60℃ |
| Mount | Bottom |
| Keyword | Pressure Gauge |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Connection Location | Bottom |
| Thread Standard | NPT, BSP (G, PF), BSPT (ZG, PT) |
| Over Pressure | 1.5×FS |
| Pointer Type | Adjustable |
|---|---|
| Connection Thread | Customized |
| Mount | Bottom |
| Material | Black Steel Steel |
| Port | QingDao,ShangHai |
| Mounting Type | Bottom |
|---|---|
| Original Place | Made In China |
| Mount | Bottom |
| Connection Thread | Customized |
| Port | QingDao,ShangHai |
| Application | Industrial Pressure Measurement |
|---|---|
| Precision | 2.5% |
| Main Market | All Around The World |
| Size | 63mm |
| Measurement Range | As Demands |
| Payment | Various Payment Methods |
|---|---|
| Measurement Range | As Demands |
| Precision | 2.5% |
| Size | 63mm |
| Main Market | All Around The World |
| Application | Industrial Pressure Measurement |
|---|---|
| Measurement Range | As Demands |
| Payment | Various Payment Methods |
| Main Market | All Around The World |
| Mounting Type | Bottom Or Back Connection |
| Mounting Type | Panel/Surface/Bottom Mount |
|---|---|
| Payment | Various Payment Methods |
| Port | QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO |
| Measurement Type | Pressure |
| Case | Stainless Steel |
| Precision | 2.5% |
|---|---|
| Application | Industrial Pressure Measurement |
| Main Market | All Around The World |
| Size | 63mm |
| Payment | Various Payment Methods |