| MATERIAL | Black Steel Or Stainless Steel |
|---|---|
| Packaging Details | Inner plastic bag,export carton out side.Pallet optional. |
| Delivery Time | 5-30days |
| Payment Terms | TT,LC.Alipay.Western Union |
| Supply Ability | 30-50k per month |
| Operating Temperature | -40 To 120 °C |
|---|---|
| Port | QingDao,ShangHai,Ningbo, Guangzhou |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connection Size | 1/4 1/2"inch NPT,BSP |
| Dial Size | 2"(50mm) |
| Case | Stainless Steel |
|---|---|
| Payment | Various Payment Methods |
| Pressure Range | 0 To 1000 Psi |
| Mounting Type | Panel/Surface/Bottom Mount |
| Measurement Type | Pressure |
| Measurement Range | As Demands |
|---|---|
| Main Market | All Around The World |
| Size | 100mm |
| Mounting Type | Bottom Or Back Connection |
| Application | Industrial Pressure Measurement |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Product Name | Digital Pressure Test Gauge |
| Pressure Range | -0.1-100 Mpa |
| Case Size | 63mm |
| Ambient Temp. | -20℃~60℃ |
| Size | 63mm 100mm 150mm |
|---|---|
| Accuracy | ±1.6% Of Full Scale |
| Thread | 1/4" 1/2''BSP/PT/NPT/G/M |
| Application | Industrial |
| Window Material | Acrylic, Glass |
| Thread | 1/4" 1/2''BSP/PT/NPT/G/M |
|---|---|
| Pointer | Black Painted Aluminium |
| Quality | 1 Year |
| Service | Complete After-sales Service |
| Connection | Bottom Mount |
| Oil Filling | Available To Fill |
|---|---|
| Movement Material | Brass |
| Range | Customized |
| Thread Material | Brass |
| Original Place | Made In China |
| Application | Industrial |
|---|---|
| Accuracy | ±1.6% Of Full Scale |
| Pointer | Black Painted Aluminium |
| Quality | 1 Year |
| Bourton Tube | Stainless Steel |
| Type | Diaphragm Seal |
|---|---|
| Port | Qingdao/shanghai/ningbo |
| Connection | Bottom |
| Dial Material | Aluminum |
| Connection Size | 1/4 1/2" Inch NPT BSP... |