| Thread | 1/8''G /NPT/M |
|---|---|
| Display Type | Analog |
| Size | 23mm25mm28mm38mm |
| Payment | Various Payment Methods |
| Your Idea | Acceptable |
| Nominal Size | 25mm |
|---|---|
| Mounting | Back |
| Payment | Various Payment Methods |
| Port | QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO |
| Accuracy | ±4% |
| Thread Standard | NPT, BSP (G, PF), BSPT (ZG, PT) |
|---|---|
| Connection Location | Bottom |
| Measuing Range | 0~100MPa |
| Type | Diaphragm Seal |
| Payment | Various Payment Methods |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Dial Size | 63mm |
| Material | Black Steel/ Stainless Steel Case |
| Service | Complete After-sales Service |
| Warranty | 1Y |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Material | Black Steel Case |
| Pressure Range | Vacuum / Positive |
| Bourdon Tube | Bellows |
| Company Type | Manufacturer |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Dial Size | 2.5 Inches 4 Inches |
| Oil | As Required |
| Pressure Range | 30inHG(vacuum) Through 15000psi |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Material | Stainless Steel Case, Brass Internals |
| Thread | 1/4''BSP /NPT/G/M... |
| Pressure Range | As Demands |
| Size | 63mm |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Material | Stainless Steel Case |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 100mm, Or Made As Requirements |
| Pressure Range | Made As Requirments, Mpa, Bar, Psi, Kg Etc. |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | Black Steel Case |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 60mm, Or Made As Requirements |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Product Name | Industrial Pressure Gauge |
| Material | Black Steel Case |
| Original Place | Made In China |