| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Material | Stainless Steel Case |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 100mm, Or Made As Requirements |
| Pressure Range | Made As Requirments, Mpa, Bar, Psi, Kg Etc. |
| Oil Filling | Available To Fill |
|---|---|
| Movement Material | Brass |
| Oil Filled | Glycerin Or Silicon |
| Thread Material | Brass |
| Port | QINGDAO, SHANGHAI, NINGBO, GUANGZHOU |
| Window | Glass Or Plastic |
|---|---|
| Window Material | Tempered Glass |
| Operating Temperature | 0-200°C |
| Pressure Range | Customized |
| Size | 100mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Size | 2"(50mm) |
| Material | Stainless Steel |
| Pressure Range | 0~100Mpa,bar,mbar,etc |
| Pointer | Aluminum |
|---|---|
| Material | Black Steel Or Stainless Steel Case |
| Oil Filled | Glyceine Or Silicone |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Application | Suitable For Measuring Both Positive And Negative Pressure |
| Port | Qingdao,China |
|---|---|
| Filling | Glycerine Or Silicone Or Dry |
| Size | 100mm |
| Connection | 1/2 Inch NPT |
| Dial Size | 4 Inches |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Case Size | 4" |
| Windows | Safe Glass Or Glass |
| Accuracy | 2.5/1.6% |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Oil Filled | Glycerine |
| Material | All Stainless Steel |
| Connection | Back |
| Warranty | 1 Year |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Size | 2"(50mm) |
| Material | Stainless Steel |
| Pressure Range | 0~100Mpa,bar,mbar,etc |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Size | 100mm |
| Material | Stainless Steel |
| Accuracy | 1.6% |