| Pointer | Black Painted Aluminium |
|---|---|
| Application | Industrial |
| Welding | Laser Welding |
| Window Material | Acrylic |
| Quality | 1 Year |
| Element Material | 304SS |
|---|---|
| Pressure Limits | Vaccum ,0-1000bar |
| Connection | M20*1.5, 1/2,1/4 Or Other |
| Housing | Stainless Steel |
| Display Mode | 5-digit Display + Analog Beam Indicator |
| Element Material | 304SS |
|---|---|
| Housing | Stainless Steel |
| Connection | M20*1.5, 1/2,1/4 Or Other |
| Pressure Limits | Vaccum ,0-1000bar |
| Display Mode | 5-digit Display + Analog Beam Indicator |
| Thread | 1/4" 1/2''BSP/PT/NPT/G/M |
|---|---|
| Application | Industrial |
| Pointer | Black Painted Aluminium |
| Size | 63mm 100mm 150mm |
| Bourton Tube | Stainless Steel |
| Port | Qingdao,China |
|---|---|
| Filling | Glycerine Or Silicone Or Dry |
| Size | 100mm |
| Connection | 1/2 Inch NPT |
| Dial Size | 4 Inches |
| Your Idea | Acceptable |
|---|---|
| Size | 22mm23mm25mm28mm38mm41mm |
| Port | QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO |
| Display Type | Analog |
| Nominal Size | 22mm-41mm |
| Scale Unit | Bar, Psi Etc. |
|---|---|
| Port | QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO |
| Display Type | Analog |
| More Details | Available Customize |
| Accuracy | ±4% |
| Dial Size | 4 Inches / 100mm |
|---|
| Material | Black Stell Case , Brass Internals And Connection |
|---|---|
| Case Size | 60mm |
| Bourdon Tube | Phosphor Bronze |
| Mounting | Bottom, Back |
| Accuracy | 2.5% |
| Connection | M20*1.5, 1/2,1/4 Or Other |
|---|---|
| Housing | Stainless Steel |
| Display Mode | 5-digit Display + Analog Beam Indicator |
| Element Material | 304SS |
| Pressure Limits | Vaccum ,0-1000bar |