| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Material | Steel Case & Brass Connection |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 60mm, Or Made As Requirements |
| Pressure Range | Made As Requirments, Mpa, Bar, Psi, Kg Etc. |
| Warranty | 1Y |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Bar Pressure Manometer |
| Material | Chrome Plated Brass |
| Size | 22-25mm |
| Bourdon Tube Material | Phosphor Bronze |
|---|---|
| Operating Temperature | 0-150°F |
| Original Place | Made In China |
| Oil Filling | Available To Fill |
| Mounting Type | Bottom Connection |
| Case Material | Steel |
|---|---|
| Accuracy | +/- 2.5% |
| Mounting Type | Bottom Or Back Mount |
| Producing Experience | 10 Years |
| Measurement Range | As Demands |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Windows | Glass |
| Range | 0-1000bar |
| Producing Experience | 10 Years |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Material | Stainless Steel Case, Brass Internals |
| Thread | 1/4''BSP /NPT/G/M... |
| Pressure Range | As Demands |
| Size | 63mm |
| Accuracy | ±2.5% Or ±1.6% Of Full Scale |
|---|---|
| Wetted Parts | Brass Or Stainless Steel |
| Connection Material | Stainless Steel Or Black Steel |
| Pressure Range | 30inHG(vacuum) Through 15000psi |
| Dial Size | 2.5 Inches 4 Inches |
| Connection Size | 1/4 1/2" Inch NPT BSP... |
|---|---|
| Type | Diaphragm Seal |
| Connection Location | Bottom |
| Port | Qingdao/shanghai/ningbo |
| Payment | Various Payment Methods |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Display Type | Analog |
| Company Type | Manufacturer |
| Producing Experience | 10 Years |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Size | 100mm |
|---|---|
| Pointer | Black Painted Aluminium |
| Service | Complete After-sales Service |
| Application | Industrial |
| Accuracy | ±1.6% Of Full Scale |