| Warranty | 1year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | General Steel Pressure Gauge |
| Material | Black Steel Case |
| Original Place | Made In China |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Application | Suitable For Measuring Both Positive And Negative Pressure |
| Pointer | Aluminum |
| Oil Filled | Oil/ Dry |
| Mount | Radial Or Back |
| Material | Black Steel Or Stainless Steel Case |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Pointer | Aluminum |
| Mount | Radial Or Back |
| Application | Suitable For Measuring Both Positive And Negative Pressure |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Product Name | Digital Pressure Test Gauge |
| Pressure Range | -0.1-100 Mpa |
| Case Size | 63mm |
| Ambient Temp. | -20℃~60℃ |
| Product Name | Oil Filled Manometer |
|---|---|
| Warranty | 1Y |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Size | 100mm |
| Material | Stainless Steel Case, Brass Internals |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Movement& Connection | Stainless Steel |
| Thread | As Required |
| Connection | Bottom |
| Mounting Type | Bottom Or Back Connection |
|---|---|
| Measurement Range | As Demands |
| Size | 100mm |
| Main Market | All Around The World |
| Application | Industrial Pressure Measurement |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | Plastic |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 40mm |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Material | Steel Case & Brass Connection |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 60mm, Or Made As Requirements |
| Pressure Range | Made As Requirments, Mpa, Bar, Psi, Kg Etc. |
| Warranty | 1Y |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Product Name | Bar Pressure Manometer |
| Material | Chrome Plated Brass |
| Size | 22-25mm |