| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Oil Filling | Available To Fill |
| Material | Stainless Steel Case & Brass Connection |
| Pressure Range | 0~250Mpa,bar,mbar,etc |
| Warranty | 1Y |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Material | Stainless Steel Case |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 100mm, Or Made As Requirements |
| Mount | Bottom Mount |
|---|---|
| Application | Industrial |
| Accuracy | ±1.6% Of Full Scale |
| Quality | 1 Year |
| Thread | 1/2''PT/NPT/G/M |
| Oil | As Required |
|---|---|
| Mount | Bottom Or Axial |
| Pressure Range | 30inHG(vacuum) Through 15000psi |
| Dial Size | 2 |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Dial Size | 4 Inches |
|---|---|
| Window Material | Tempered Glass |
| Dial Color | White |
| Case Size | 4 |
| Windows | Safe Glass Or Glass |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Size | 2"(50mm) |
| Material | Stainless Steel |
| Pressure Range | 0~100Mpa,bar,mbar,etc |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
|---|---|
| Material | Stainless Steel Case |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 63mm, Or Made As Requirements |
| Pressure Range | Made As Requirments, Mpa, Bar, Psi, Kg Etc. |
| Dial Size | 2.5 Inches 4 Inches |
|---|---|
| Pressure Range | 30inHG(vacuum) Through 15000psi |
| Mount | Bottom Or Axial |
| Oil | As Required |
| Connection Material | Stainless Steel Or Black Steel |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | Stainless Steel |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 80mm, Or 80mm/ 100mm |