| Product Name | Pressure Gauge Manometer |
|---|---|
| Port | QingDao,ShangHai,Ningbo, Guangzhou |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Dial Size | 2"(50mm) |
| Pressure Type | Gauge Pressure |
| Range | 0 - 100Mpa |
|---|---|
| Product Name | Pressure Gauge Manometer |
| Fluidcompatibility | Air, Water, Oil |
| Pressure Type | Gauge Pressure |
| Operating Temperature | -40 To 120 °C |
| Dial Size | 1.5"-6" Inches |
|---|---|
| Pressure Range | 0~100Mpa,bar,mbar,etc |
| Producing Experience | 11 Years |
| Oil Type | Availble To Fill Oil |
| Mount | Bottom Back |
| Dial Size | 1.5"-6" Inches |
|---|---|
| Mount | Bottom Back |
| Connection Material | Brass |
| Connection Size | 1/4 1/2"inch NPT,BSP |
| Quality | 1 Year |
| Dial Size | 1.5"-6" Inches |
|---|---|
| Producing Experience | 11 Years |
| Keyword | Pressure Gauge |
| Pressure Range | 0~100Mpa,bar,mbar,etc |
| Connection Size | 1/4 1/2"inch NPT,BSP |
| Oil Filling | Available To Fill |
|---|---|
| Movement Material | Brass |
| Range | Customized |
| Thread Material | Brass |
| Original Place | Made In China |
| Dial Size | 1.5"-6" Inches |
|---|---|
| Connection Material | Brass |
| Producing Experience | 11 Years |
| Quality | 1 Year |
| Connection Size | 1/4 1/2"inch NPT,BSP |
| Producing Experience | 11 Years |
|---|---|
| Connection Size | 1/4 1/2"inch NPT,BSP |
| Dial Size | 1.5"-6" Inches |
| Bourdon Tube Material | Phosphor Bronze |
| Connection Material | Brass |
| Oil Type | Availble To Fill Oil |
|---|---|
| Mount | Bottom Back |
| Dial Size | 1.5"-6" Inches |
| Bourdon Tube Material | Phosphor Bronze |
| Pressure Range | 0~100Mpa,bar,mbar,etc |