| Size | 63mm 100mm 150mm |
|---|---|
| Capsule | Brass Or Stainless Steel |
| Pressure Accuracy | 2.5% |
| Connection Thread | BSP/NPT/G/M |
| Dial | Aluminum |
| Case Material | Black Steel Or Stainless Steel |
|---|---|
| Connection Sizes | 1/4 1/2 |
| Pointer | Aluminum Black |
| Capsule | Brass Or Stainless Steel |
| Port | Qingdao |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Pressure Range | -0.1-100 Mpa |
| Case Size | 63mm |
| Ambient Temp. | -10℃~60℃ |
| Mount | Back |
| Pressure Type | Gauge Pressure |
|---|---|
| Keyword | Pressure Gauge |
| Range | 0 - 100Mpa |
| Operating Temperature | -40 To 120 °C |
| Dial Size | 2"(50mm) |
| Thread | 1/8''G /NPT/M |
|---|---|
| Display Type | Analog |
| Size | 23mm25mm28mm38mm |
| Payment | Various Payment Methods |
| Your Idea | Acceptable |
| Mounting | Back |
|---|---|
| Measurement Range | As Demands |
| Nominal Size | 25mm |
| Scale | Print As Demand |
| Accuracy | ±4% |
| More Details | Available Customize |
|---|---|
| Nominal Size | 22mm-41mm |
| Measurement Range | As Demands |
| Scale | Print As Demand |
| Scale Unit | Bar, Psi Etc. |
| Display Type | Analog |
|---|---|
| Scale Unit | Bar, Psi Etc. |
| More Details | Available Customize |
| Measurement Range | As Demands |
| Your Idea | Acceptable |
| Service | Complete After-sales Service |
|---|---|
| Case Material | Black Steel Or Stainless Steel |
| Capsule | Brass Or Stainless Steel |
| Dial | Aluminum |
| Port | Qingdao |
| Your Idea | Acceptable |
|---|---|
| Size | 22mm23mm25mm28mm38mm41mm |
| Port | QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO |
| Display Type | Analog |
| Nominal Size | 22mm-41mm |